Forum porozumienie.forumoteka.pl Strona Główna porozumienie.forumoteka.pl
Opis Twojego forum
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Romuald Szeremietiew - Jak straciłem poczęstunek

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum porozumienie.forumoteka.pl Strona Główna -> Dyskusje Ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kazimierz Michalczyk



Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 36

PostWysłany: Nie Mar 28, 2010 5:29 pm    Temat postu: Romuald Szeremietiew - Jak straciłem poczęstunek Odpowiedz z cytatem

http://szeremietiew.blox.pl/2010/03/Jak-stracilem-poczestunek.html
Jak straciłem poczęstunek
Związek Strzelecki “Strzelec” Organizacja Społeczno-Wychowawcza reaktywowany został w 1991 roku. Związek powstał w wyniku fuzji organizacji tzw. Ruchu strzeleckiego, działających w Polsce w latach 1989-1991, określając się jako patriotyczne stowarzyszenie młodzieży polskiej, będącej kontynuatorem istniejącego w okresie międzywojennym Związku Strzeleckiego “Strzelec”, którego Komendantem Głównym był Józef Piłsudski.
Sięgnijmy do przeszłości: „W czerwcu 1908 r. powstała we Lwowie tajna organizacja paramilitarna Związek Walki Czynnej. Celem jej było przygotowanie organizacyjne i materialne przyszłego powstania zbrojnego zdolnego do wywalczenia niepodległości dla Polski. Ponieważ liczba zwolenników tego kierunku działań rosła, postanowiono to ująć w formę legalnej organizacji. W ten sposób powstały w r.1910 we Lwowie Związek Strzelecki”. ...
W dniu 29 marca 2010 r. w Pałacu Prezydenckim będzie miała miejsce inauguracja obchodów 100-lecia Ruchu Strzeleckiego.
Jak czytam na zaproszeniu przewidziano w programie:
- zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego,
- Msza Św. w Kaplicy Prezydenckiej,
- spotkanie z Prezydentem RP, prof. Lechem Kaczyńskim /uroczysta inauguracja/,
- poczęstunek. !!!
Przed kilku dniami zadzwonił do mnie jeden z organizatorów tej uroczystości. Chciał się upewnić, czy na pewno skorzystam z zaproszenia. Istotnie termin był dla mnie niezbyt szczęśliwy z racji pewnych zadań, które miałem zaplanowane na 29.03. Kiedy o tym wspomniałem mój rozmówca powiedział, że Strzelcy z racji moich zasług dla ruchu strzeleckiego chcą w obecności prezydenta Kaczyńskiego wyróżnić mnie białą bronią.
Zapytałem, czy moja obecność w pałacu prezydenckim została uzgodniona. Pamiętałem jak po plotkarskiej informacji w „Newsweeku”, że mam wrócić do MON PAP ogłosił: „Rzecznik rządu Jan Dziedziczak powiedział, że Romuald Szeremietiew, były wiceminister obrony w rządzie AWS, nie wejdzie do rządu Jarosława Kaczyńskiego.” Później pojawiły się pogłoski, że mam być w BBN. Dziennikarze z „Polska The Times” zapytali Małgorzatę Bochenek minister z kancelarii prezydenta Kaczyńskiego: „To może wkrótce wiceszefem BBN będzie Romuald Szeremietiew?” Pani Bochenek odparła: : „Nie sądzę.”
Mój rozmówca przekonywał mnie, że niczego nie musi uzgadniać bowiem kancelaria prezydenta zostawiła im prawo zapraszania gości. – Mamy tu pełną swobodę. I nie wyobrażam sobie, aby pan minister nie znalazł się na naszej uroczystości.
Powiedziałem, że oczywiście będę, ale z racji moich wątpliwości poprosiłem, aby jednak kwestię mojej obecności organizatorzy uzgodnili z urzędnikami ministra Władysława Stasiaka.
Dziś rano mój rozmówca zadzwonił. Powiedział, że bardzo mnie przeprasza, jest mu przykro i głupio. Zgody bowiem nie ma. Powiedziano mu, że to jest impreza dla młodzieży i polityków nie powinno się na nią zapraszać. Zapytałem, czy to dotyczy też ministra Aleksandra Szczygło. Okazuje się, że nie, on będzie. Szef BBN więc nie jest politykiem, a ja nim jestem.
Anegdota z przeszłości. Na balu w emigracyjnym Londynie rozmawiają panie z towarzystwa. Krytykują kogoś, kto skompromitował się związkiem z jakąś aktorzycą. Przysłuchuje się rozmowie Irena Andersowa, w II Korpusie śpiewająca dla żołnierzy i wtrąca – drogie panie, ja też byłam aktorką. A na to słyszy – pani generałowo, a jaka też z pani aktorka.

PIĄTEK, 26 MARCA 2010,
ROMUALD SZEREMIETIEW
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum porozumienie.forumoteka.pl Strona Główna -> Dyskusje Ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum