Forum porozumienie.forumoteka.pl Strona Główna porozumienie.forumoteka.pl
Opis Twojego forum
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Bezpartyjny kandydat na prezydenta Warszawy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum porozumienie.forumoteka.pl Strona Główna -> Dyskusje Ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kazimierz Michalczyk



Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 36

PostWysłany: Nie Wrz 26, 2010 8:36 pm    Temat postu: Bezpartyjny kandydat na prezydenta Warszawy Odpowiedz z cytatem

http://szeremietiew.blox.pl/2010/09/Warszawa-8211-serce-Europy.html
ROMUALD SZEREMIETIEW
Warszawa – serce Europy
W dniu 24 września ogłosiłem decyzję o kandydowaniu na urząd prezydenta Warszawy. Tego dnia w 1939 r. major WP prezydent Warszawy Stefan Starzyński został odznaczony orderem Virtuti Militari za czyny bohaterskie w obronie Stolicy. Ogłaszając moją decyzję chciałem uczcić bohaterskie czyny prezydenta Stolicy Polski.

Kierujący zespołem programowym prof. Paweł Bromski przedstawił osoby popierające moją kandydaturę. W komitecie jest liczna grupa profesorów z tzw. najwyższej półki (profesorowie zwyczajni), są byli wiceministrowie m.in. z finansów, transportu, zarządzania kryzysowego. Grupa oficerów z liniowym doświadczeniem, np. były dowódca warszawskiego okręgu wojskowego. Popierają mnie związkowcy, samorządowcy, lekarze, adwokaci. Są koledzy z czasów PRL, gdy działalismy w ruchu niepodległościowym. W moim zapleczu nie ma żadnej partii. W wystąpieniu przedstawiłem zarys mojego programu dla Warszawy. W sytuacji pogłębiającego się zadłużenia miasta i wielu nierowiązanych problemów (np. grozi zasypanie śmieciami) potrzebny jest program rozsądnych działań. Chcę po pierwsze zadbać o komunikację widząc konieczność zintegrowania i zharmonizowania działań wszystkich środków służących przemieszczaniu się. Zamierzam zająć się ładem przestrzennym i wytyczeniem planów połączenia Warszawy w jeden organizm – Wisła powinna wreszcie miasto łączyć. Trzeba zająć się bezpieczeństwem zważywszy chociażby na wielkie wyzwanie jakim będzie Euro 2012. Napisaliśmy w pierwszej ulototce.

=============================================

Jeśli Europa jest nimfą,
Neapol jest nimfy okiem błękitnym-
Warszawa sercem ....

(Juliusz Słowacki)


WARSZAWA – POLSKIE SERCE EUROPY
Jeśli poeta miał rację pisząc, że Warszawa jest sercem Europy to stwierdził, że Europa ma polskie serce. Na mieszkańcach Warszawy ciąży więc obowiązek dbałości o serce Europy. Powinno ono być zdrowe.
Warszawa jest miastem bohaterskim. W 1940 r. Naczelny Wódz gen. Władysław Sikorski odznaczył Stolicę krzyżem orderu wojennego Virtuti Militari. Jako Warszawiacy mamy prawo odczuwać dumę.
Z przeszłości Stolicy współcześni mogą czerpać siłę dla sprostania wyzwaniom, które niesie przyszłość.
Prezydent Warszawy Stefan Starzyński zostawił nam w testamencie ideę wielkiej i nowoczesnej Warszawy.
Warszawa wielka to miasto zachowujące pamięć o bohaterskiej przeszłości. Wielkość Warszawy to także jej znacznie w Europie. Ten cel prezydenta Starzyńskiego chcemy osiągnąć.
Stolica powinna ludzi łączyć. W pracy dla jej dobra szukajmy tego co łączy. Warszawa jest naszym dobrem wspólnym i razem powinniśmy zadbać o przyszłość miasta.


Bezpartyjny kandydat na prezydenta Warszawy

Romuald Szeremietiew, profesor KUL, oficer rezerwy WP. W przeszłości był robotnikiem fabrycznym, żołnierzem służby zasadniczej (dowódca drużyny), studentem (magister prawa, 1972) konspiratorem i opozycjonistą, represjonowanym i wyrzuconym z pracy, więźniem politycznym PRL, stypendystą w USA, wiceministrem i ministrem obrony (1992), pracownikiem naukowym Politechniki Wrocławskiej, doktorantem AON - doktor nauk wojskowych (1995) posłem na Sejm III Kadencji, sekretarzem stanu pierwszym zastępcą ministra obrony, zdobył stopień doktora habilitowanego nauk wojskowych. W 2001 oskarżony fałszywie o korupcję, usunięty z MON. Po siedmiu latach śledztw i procesów został oczyszczony z zarzutów prawomocnymi wyrokami sądowymi (2008). Był profesorem w Krakowskiej Szkole Wyższej. Obecnie jest dziekanem Wydziału Prawa i Nauk o Gospodarce na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Szeremietiew dał dowody odwagi podejmując działalność niepodległościową w okresie PRL. W wolnej Polsce zdobył wysokie kwalifikacje w dziedzinie bezpieczeństwa narodowego, ale także wykazał się zdolnościami kierując dużymi zespołami w ministerstwie obrony i na uczelni. Ma liczące się osiągnięcia naukowe i dydaktyczne. Nie złamały go trudności i fałszywe oskarżenia. Zawsze stawiał na pierwszym miejscu polski interes narodowy.
Romuald Szeremietiew jest bardzo dobrym kandydatem na prezydenta Warszawy. Wspierają go koledzy z lat walki o niepodległość. Cieszy się poparciem wielu środowisk. Skupił wokół siebie także liczne grono naukowców specjalistów dziedzin przydatnych w pracy dla Warszawy. Wszystko to daje rękojmię rzetelnego wykonywania obowiązków prezydenta stolicy przez prof. Szeremietiewa.


=========================================

Od 28 września br. uruchamiamy dwa telefony:
Jeżeli chcesz wskazać sprawy, które należy włączyć do programu kandydata zadzwoń pod numer: 666-596-476
Jeżeli chcesz wesprzeć tego kandydata działając na rzecz jego wyboru zadzwoń pod numer: 666-596-479

--------------------------------------------------------------------------

Jedna z gazet napisała: "Szeremietiew chce być jak Starzyński". Wkrótce dowiemy się, czy tego chcą też mieszkańcy Warszawy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum porozumienie.forumoteka.pl Strona Główna -> Dyskusje Ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum