Forum porozumienie.forumoteka.pl Strona Główna porozumienie.forumoteka.pl
Opis Twojego forum
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Katowice 05.X.2010 - Zażalenie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum porozumienie.forumoteka.pl Strona Główna -> Konfederacja Polski Niepodległej - Obóz Patriotyczny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Admin
Site Admin


Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 85

PostWysłany: Sro Lis 17, 2010 10:25 am    Temat postu: Katowice 05.X.2010 - Zażalenie Odpowiedz z cytatem

Katowice 05.X.2010

Adam Słomka
Przewodniczący
Konfederacji Polski Niepodległej
-Obóz Patriotyczny

zam. 40-877 Katowice
ul. Mieszka I 15/75

dot. sygn. II K 702/09

Sąd Okręgowy
Kraków


Sąd Rejonowy
Myślenice


Zażalenie

na postanowienie sądu z dnia 28 września o przeprowadzeniu badania psychiatrycznego Adama Słomki

Uzasadnienie

Decyzją SSR Katarzyny Proksa-Kosek zostałem skierowany na badanie psychiatryczne „na okoliczność czy oskarżony w chwili popełnienia zarzucanego czynu miał zdolność rozpoznania jego znaczenia i pokierowania swoim postępowaniem… Termin badania wyznaczono na dzień 14.X.2010, o czym poinformowano oskarżonego zobowiązując go do stawienia się w podanym terminie, pod rygorem doprowadzenia przez policję.” Jako ustne uzasadnienie swojej decyzji Sąd przywołał pobicie do nieprzytomności A.Słomki przez funkcjonariuszy komunistycznego MSW w stanie wojennym ! (brak tej i in. informacji w protokole, co wymaga jego sprostowania)

Ostatnie pobicie miało miejsce w roku 1985 w areszcie śledczym przy ul. Rakowieckiej w Warszawie, co jest obecnie przedmiotem śledztwa pionu prokuratorskiego Komisji Badania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu IPN w Warszawie. Za publiczną interwencję w sprawie bezprawnych praktyk służby więziennej mecenas Piotr Andrzejewski został pozbawiony prawa wykonywania zawodu w PRL. W konsekwencji tego zdarzenia Sad Wojewódzki w Warszawie podczas procesu kierownictwa Konfederacji Polski Niepodległej zdecydował się na skierowanie podsądnego na badanie psychiatryczne. Chodziło niewątpliwie o poniżenie kierownictwa opozycji demokratycznej w oczach opinii publicznej. Jednak lekarze okazali się na szczęście osobami przyzwoitymi, nie znaleźli „schizofrenii bez-objawowej” itp. „zaburzeń” (używanych masowo w represjach ZSRR) i uznali, że na badania należałoby skierować raczej sędziego. Opinia lekarska zachowała się w aktach sądowych procesu rehabilitacyjnego KPN przed Sądem Najwyższym III RP oraz Sadem Lustracyjnym w kampanii prezydenckiej 1995 r. (o czym szczegółowo poinformowałem Sad w Myślenicach).

Ponieważ sędzia Katarzyna Proksa-Kosek dysponując powyższa wiedzą o zbrodniach komunistycznych, uparcie i kategorycznie (bez cienia rozwagi) zażądała skierowania na tej. jawnie przestępczej podstawie, A.Słomkę, ofiarę praktyk totalitarnej PRL (także obecnie przywódcę opozycyjnego ugrupowania w trakcie trwającej kampanii wyborczej) na ponowne przymusowe badanie psychiatryczne - to nie można tego traktować inaczej niż jako działanie absurdalne i w sposób oczywisty bezprawne.
Na tym właściwie można by zakończyć.

Pragnę dodatkowo nadmienić w istotnych kwestiach iż:
1/ postanowienie posiada wadę formalną, gdyż odnosi się do „oskarżonego”, lecz takiego jeszcze w tym procesie nie ma, ponieważ nie odczytano aktu oskarżenia.
O niedopuszczalnym przypisywaniu winy – cyt. teze sędzi z protokołu: „oskarżony w chwili popełnienia zarzucanego czynu” ze wstydu szerzej nie wspomnę.
2/ Bogate orzecznictwo krajowe i Trybunału w Sztrasburgu wskazuje jednoznacznie iż: zastosowanie badania psychiatrycznego powinno być poprzedzone (...) uprzednim ustaleniem istnienia wysokiego prawdopodobieństwa popełnienia przez oskarżonego zarzucanego mu czynu zabronionego”, „Wyrażona w art. 31 ust. 3 Konstytucji zasada proporcjonalności wymaga, aby środek implikujący ograniczenie konstytucyjnych wolności lub praw dla osiągnięcia zamierzonego celu był właściwy i niezbędny Trybunał Konstytucyjny - Wyrok SK 50/2006 Tezy uzasadnienia Wyroku nie są bynajmniej nowością w orzecznictwie polskich sądów. Stanowisko takie podtrzymywano formalnie nawet w czasach PRL przywołując kodeks z 1928 roku. Na przykład, w uchwale składu 7 sędziów Sądu Najwyższego z 16.VI.1977 r. – której nota bene nadano moc zasady prawnej – wskazano, że szczególny charakter badania sądowo-psychiatrycznego przemawia „za koniecznością ograniczenia dopuszczalności poddania oskarżonego badaniu tych biegłych w celu wydania opinii o stanie jego zdrowia psychicznego tylko do tych wypadków, w których zachodzą uzasadnione – a więc oparte na konkretnych okolicznościach i dowodach – wątpliwości w tym względzie. Badania psychiatryczne, powinny stanowić ostateczność, zaś sędziowie oraz biegli psychiatrzy powinni w pierwszej kolejności wykorzystać wszystkie dostępne dane co do stanu zdrowia oskarżonego, a w szczególności zawarte w kartach informacyjnych, historiach chorób lub innych dokumentach lekarskich, niezależnie od własnych badań ambulatoryjnych i danych uzyskanych z wywiadów lekarskich.
(Uchwała siedmiu sędziów SN z 16 czerwca 1977 r., VII KZP 11/77, OSNKW 1977, Nr 7-8, poz. 68. Wyrok SN z 31 marca 1980 r., sygn. akt II KR 56/80, OSNPG 1981, Nr. 5, poz. 54.)
Europejska Konwencja Praw Człowieka głosi w art. 8 iż środek ograniczenia wolności (czyli tutaj: badanie) musi być (1) nakazana przez prawo, (2) proporcjonalna dla osiągnięcia uprawnionego celu, (3) konieczny i w interesie społecznym. Decyzja SR Myślenice jest także złamaniem Art. 18 Konwencji, bo skoro nie ma racjonalnego (żadnego) uzasadnienia to faktyczne powody badania są inne niż deklarowane.

3/ Sędzia Katarzyna Proksa-Kosek nie posiada (co wynika wprost z akt) elementarnej wiedzy o ważnych okolicznościach tego postępowania.
W szczególności nie wie, iż w tej sprawie Sąd na Śląsku nie dał wiary absurdalnym zarzutom prokuratury i nie wyraził zgody na stosowanie jakiegokolwiek środka zapobiegawczego wobec Adama Słomki! Sędzia K. Proksa-Kosek koresponduje z policją na Śląsku w sprawie „dozoru”, którego nie ma (i ani policja, ani prokuratura itp. Sądu w Myślenicach o tym nie informują!) Ponadto inny skład Sądu Rejonowego w Pszczynie uznał także policyjne i prokuratorskie przeszukanie mieszkania lidera opozycji antykomunistycznej w tej sprawie za „bezzasadne”. Akt tych w Myślenicach także brak! Te okoliczności rzucają stosowne światło na prokuratorski zarzut rzekomego wynajęcia przez A.Słomkę gangsterów (siedzących w więzieniu współpracowników CBS i prokuratury) celem wysłania prezesa K.Hejosza cyt: „do piachu”.
4/ Warto także nadmienić, iż w zakończonym niedawno procesie przed Sądem Okręgowym w Gliwicach oraz Sądem Apelacyjnym w Katowicach zgodnym (prawomocnym) wyrokiem uznano analogiczne (równoległe) działania prokuratury i policji (b.funkcjonariuszy SB obecnie KWP) wobec Adama Słomki za „w sposób oczywisty bezzasadne i całkowicie nielegalne”.
5/ W roku 1986 pułkownik Służby Bezpieczeństwa Milicji Obywatelskiej Z.Zegadło – zabił samochodem moja mamę Krystynę Słomka. Pozostał bezkarny decyzją najwyższych władz partyjno-rządowych PRL. Pod sfingowanymi pretekstami (choroby serca co poświadczył... np. chirurg, nadto choroby psychicznej według „fachowców z …MSW itp.) funkcjonariusze, jawni i tajni współpracownicy MSW-MO/SB próbowali nielegalnie płk. Zegadłę uczynić bezkarnym. Operacja ta ostatecznie udaje się przede wszystkim dzięki dyspozycyjnym „lekarzom funkcjonariuszom MSW” oraz sędzi Grażynie Łukaszewicz przewodniczącej wydziału karnego sadu PRL w Katowicach – równolegle ten sam wydział (i przewodnicząca sadu rejonowego osobiście) aresztuje Adama Słomkę za organizowanie strajków sierpniowych przełomowego 1988 roku. Śledztwo w sprawie tego oczywistego bezprawia („biegłych psychiatrów”, oficerów SB, sędziów PRL) przeprowadził pion prokuratorski Komisji Badania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu IPN w Katowicach. Zgromadzono ponad tysiąc stron dokumentów o tej operacji. Mam nadzieję na rychłe skazanie winnych. Do tego czasu pozostanę z uzasadnionym brakiem elementarnego zaufania do potencjalnie dyspozycyjnych „biegłych psychiatrów”, milicjantów/policjantów, „prokuratorów” i „sędziów” rodem z PRL.

Dlatego oczekuję uchylenia „oryginalnej” decyzji o przeprowadzeniu badania psychiatrycznego Adama Słomki, a w razie jej podtrzymania informuję, iż czekam spokojnie w domu (adres jw.) świtem 14.X. br. na zapowiadanych przez sąd gości…


Sygn
RPO SENAT SEJM
SO Sapel Krakow SN
Prezes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum porozumienie.forumoteka.pl Strona Główna -> Konfederacja Polski Niepodległej - Obóz Patriotyczny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum


Załóż forum phpbb2 lub phpbb3 za darmo na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group