Forum porozumienie.forumoteka.pl Strona Główna porozumienie.forumoteka.pl
Opis Twojego forum
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Cieszyn 15.11.2010 ZAŻALENIE (ODWOŁANIE)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum porozumienie.forumoteka.pl Strona Główna -> Konfederacja Polski Niepodległej - Obóz Patriotyczny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Admin
Site Admin


Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 85

PostWysłany: Sro Lis 17, 2010 10:52 am    Temat postu: Cieszyn 15.11.2010 ZAŻALENIE (ODWOŁANIE) Odpowiedz z cytatem

dot. sygn I Ns 24/10
Cieszyn, 15 listopada 2010 r.

SĄD APELACYJNY
w Krakowie


ZAŻALENIE (ODWOŁANIE)
od postanowienia Sądu Okręgowego w Krakowie
z dnia 12 listopada 2010

dotyczy WNIOSKU (pozwu) w trybie wyborczym

Powód: Adam Słomka
Pełnomocnik Wyborczy
KWW POLSKI KIERUNEK
oraz kandydat w wyborach

Katowice, ul. 3 Maja 35 p. 2
Tel. 601 64 60 80

Pozwany: Skarb państwa - Sąd Rejonowy Myślenice

Na podstawie art. 72 ordynacji wyborczej do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw (ustawa z dnia 16 lipca 1998 r.) w związku z rozpowszechnianiem informacji nieprawdziwych przez Sąd Rejonowy w Myślenicach a w konsekwencji przez media np. „Gazeta Wyborcza” dnia 05.XI.2010 r. w artykule pt.
”Przymusowe badania dla byłego działacza KPN”

wnoszę o wydanie orzeczenia

nakazującego uczestnikowi postępowania Skarbowi Państwa - Sądowi Rejonowemu w Myślenicach wpłacenia kwoty 10.000 złotych na rzecz instytucji charytatywnej Caritas Polska
oraz zamieszczenia przeprosin wobec Adama Słomki
na łamach „Gazety Wyborczej”.

UZASADNIENIE

Sad Okręgowy oddalił wniosek uzasadniając to ustaleniami oraz w konsekwencji względami formalnymi „... decyzja Sądu nie stanowi materiału wyborczego w rozumieniu art. 70 Ordynacji, a nadto została podjęta na podstawie i w ramach przepisów procedury karnej przez powołany do tego organ, wniosek w stosunku do Skarbu Państwa – Sąd Rejonowy w Myślenicach został oddalony. W odniesieniu do uczestnika wskazanego we wniosku jako Gazeta Wyborcza – Kraków, Sąd ustalił, iż taki podmiot nie istnieje, bowiem w Krakowie mieści się jedynie Oddział Spółki Akcyjnej Agora mającej siedzibę w Warszawie.. Oddział tej spółki nie posiada osobowości prawnej, a tym samym zdolności sądowej...”

Wniosek dotyczący publikacji Gazety Wyborczej – Agory zmuszeni jesteśmy z powodów formalnych toczyć w odrębnym trybie.

Natomiast w kwestii zasadniczej ustalenia Sądu Okręgowego (str. 5- 7 uzasadnienia) w części są błędne.

Wnioskodawca nie skupia się w obecnym postępowaniu toczonym „w trybie wyborczym” na działaniach Sadu Rejonowego w Myślenicach podczas posiedzenia dnia 28 września 2010. Jest to przedmiotem osobnego zażalenia złożonego do Sadu Okręgowego za pośrednictwem Sądu Rejonowego w dniu 05.X.2010 (a nie 10.XI jak ustalił Sad Okręgowy, podając datę wpływu kopii do akt niniejszego postępowania).

Oczywiście bulwersujące praktyki Sądu Rejonowego z dnia 28 września 2010 mogłyby faktycznie być przedmiotem niniejszego wniosku : wyznaczenie terminu posiedzenia w okresie kampanii, samo skierowanie na badanie psychiatryczne pod absurdalnym pretekstem i jeszcze w trakcie kampanii, zakaz nagrywanie przez media treści aktu oskarżenia (pomimo zgody na nagrywanie przebiegu rozprawy), odmowa sędzi Katarzyny Proksa-Kosek sporządzenia i wydania protokołu posiedzenia (uczyniono to dopiero po kilku godzinach na osobistą interwencję Prezesa Sadu) itp.
Protokół oczywiście wymaga osobnego sprostowania.

Jednak wnioskodawca nie założył „z góry” złej woli sędzi Sądu Rejonowego, zakładając, iż przykładowo powyższe praktyki mogły być wynikiem „przypadkowego zbiegu terminów”, braku doświadczenia w procesach politycznych lub zwyczajnie przewlekłej choroby SSR Katarzyny Proksa-Kosek (jak tłumaczyli jej zachowanie liczni pracownicy sadu). W posiedzeniu sadu uczestniczyli trzej dziennikarze i ich relacje (z 28 i 29.wrzesnia) zamieszczone w Telewizji publicznej, Radio Kraków oraz „Gazecie Krakowskiej” były rzetelne.

Z dzisiejszej perspektywy widać jasno, że działania powyższe Sądu Rejonowego nie były przypadkowe i można je uznać także za przejaw „czarnej propagandy wyborczej”

Przedmiotem wniosku są jednak przede wszystkim działania podjęte przez Sąd w Myślenicach (a w konsekwencji przez media np. „Gazetę Wyborczą”)
miesiąc później tj. w okresie 4/5 listopada 2010.

Chodzi w szczególności o:
a/ podjęcie 4/5 listopada 2010 decyzji o przymusowym doprowadzeniu przez policję A.Słomki na badania psychiatryczne (pomimo wpłynięcia w październiku zażalenia wnioskodawcy na decyzję z 29 września). Kwestionowaną decyzję Sąd Rejonowy mógł „na spokojnie i roztropnie„ skorygować lub uzasadnić samodzielnie czy w 2 instancji – po kampanii wyborczej.
Z czego wynika ten dotychczas nieznany tam pośpiech?

b/ braku informacji o rozpatrzeniu tego zażalenia lub odmowie uwzględnienia
Jedyną doręczoną wnioskodawcy decyzją Sądu w Myślenicach jest „charakterystyczne” postanowienie o odmowie wypowiedzenia pełnomocnictwa niechcianemu i niekompetentnemu obrońcy (nastąpiło to jednak także po publikacjach „przecieku” tj. 09.XI.2010).

c/ podanie 4/5 listopada br. decyzji o przymusowym doprowadzeniu na badania lidera opozycyjnego komitetu wyborczego do wiadomości TYLKO mediom (konkretnie wybrano „przypadkowo” akurat te nie uczestniczące w rozprawie 29 września!) tj. PAP i dziennikarzowi „Gazety Wyborczej”.
Decyzję o przymusowym doprowadzeniu na badania wypada wpierw doręczyć zainteresowanemu (wraz z pouczeniem o skutkach i ew. trybie zaskarżenia)

Kluczowym pozostaje ustalenie czy decyzje Sądu została podjęta na podstawie i w ramach przepisów procedury karnej przez powołany do tego organ i czy te działania stanowiły o powstaniu materiału wyborczego w rozumieniu art. 70 Ordynacji.
Zdaniem wnioskodawcy działania Sądu Rejonowego zostały podjęte w oczywisty sposób bezprawnie i bezzasadnie. Znacznie poniżej standardów sądów Białorusi (wnioskodawca zna ich praktyki jako wielokrotny obserwator procesów z ramienia Rady Europy w Strasburgu). Decyzje SSR Katarzyny Proksa-Kosek są jaskrawym złamaniem europejskich standardów. Analogicznie jak praktyki używania psychiatrii (badania poczytalności działaczy demokratycznej opozycji) w ZSRR czy PRL.

Nie po to przelewaliśmy krew dla niepodległej i demokratycznej Polski, by biernie oglądać taką kompromitację idei wolnych wyborów.

Wpierw zbrodniarze komunistyczni kierujący nadal policją prokurują fałszywe oskarżenia (seryjnie, jawnie i bezkarnie) autorstwa swoich „skruszonych bandytów-informatorów”, następnie „naiwni prokuratorzy” (z tej samej szajki) klecą absurdalny akt oskarżenia zarzucając liderowi ugrupowania demokratycznej opozycji, iż namawiał gangsterów do „wysłania do piachu” Prezesa Sadu Rejonowego...
W takiej sprawie wysyła się opozycjonistę do psychiatry! Pod pretekstem, że został pobity w wiezieniu przez tak samo bezkarnych (i tych samych?) funkcjonariuszy ćwierć wieku temu, w stanie wojennym.
O fakcie przymusowego doprowadzenia na badania „poczytalności” lidera opozycji niepodległościowej Sąd zawiadamia media (w kampanii wyborczej).

Jak długo będzie trwała ta żałosna, bezczelna i wielowymiarowa prowokacja ?
Odpowiedz na to pytanie zależy także od sędziów Sądu Apelacyjnego.

W dobrze pojętym interesie wymiaru sprawiedliwości, wnoszę jak na wstępie.

Z poważaniem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum porozumienie.forumoteka.pl Strona Główna -> Konfederacja Polski Niepodległej - Obóz Patriotyczny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum