Forum porozumienie.forumoteka.pl Strona Główna porozumienie.forumoteka.pl
Opis Twojego forum
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak nas postrzegają

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum porozumienie.forumoteka.pl Strona Główna -> Dyskusje Ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Leszek Jaranowski



Dołączył: 04 Lip 2008
Posty: 46

PostWysłany: Wto Lip 22, 2008 3:09 pm    Temat postu: Jak nas postrzegają Odpowiedz z cytatem

Oto jak nasze spotkanie w Wiśle zostało zaznaczone przez uczestników-obserwatorów z Federacji Młodzieży Walczącej.
Nie ukrywam, że oczekiwałem oceny naszego spotkania przez organizacje o statusie obserwatora.
Jak to zwykle bywało i tym razem nie zawiodłem się na kolegach z FMW. Poniżej tekst jaki postawili na swojej stronie.

Wisła – Porozumienie Organizacji Niepodległościowych

Wisła – miasto i gmina w województwie śląskim, w powiecie cieszyńskim na południe od Ustronia i na zachód od Szczyrku. Położone jest w głębi Beskidu Śląskiego, w pobliżu granicy z Czechami. Znany ośrodek wypoczynkowy, turystyczny i sportowy. Na terenie miasta swoje źródła ma największa polska rzeka o tej samej co ono nazwie – Wisła. Ze źródeł na Baraniej Górze wypływają potoki Czarna i Biała Wisełka, które po połączeniu się i przyjęciu wód potoku Malinka tworzą rzekę Wisłę. (źródło : Wikipedia)

Takie oto piękne okoliczności przyrody towarzyszyły spotkaniu kilkudziesięciu działaczy niepodległościowych w dniach 7-8 czerwca 2008r. Powołano do życia Porozumienie Organizacji Niepodległościowych. Komunikat końcowy informuje nas o podstawowych celach Porozumienia: „Celem naszej inicjatywy jest przywrócenie w świadomości społecznej znaczącego udziału antykomunistycznych formacji niepodległościowych w walce o wolność Polski.
 Zadaniem naszym będzie wspieranie wszystkich którzy, poświęcali się sprawie niepodległości Rzeczypospolitej.”

Powołano rozliczne zespoły i komisje, zainteresowanych odsyłam do materiałów źródłowych. Istotnym zespołem, którego działania będziemy śledzić to zespół ds. prac nad ustawą kombatancką oraz odszkodowań i zadośćuczynienia wobec osób represjonowanych za działalność na rzecz niepodległości Państwa Polskiego.

Obecnie w Parlamencie trwają, pilotowane przez senatora Krzysztofa Kwiatkowskiego z Platformy Obywatelskiej, prace merytoryczne i konsultacje środowiskowe nad ustawą kombatancką.

Stowarzyszenie w formie obserwatorów inicjatywy do Wisły oddelegowało kolegów Bogusława Pietrusa i Marka Skawińskiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum porozumienie.forumoteka.pl Strona Główna -> Dyskusje Ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum